Atari 64-bit Project

Atari 64-bit Project

- Elements of project – done and working – 64-bit architectures…

Remindin’ history of XXI-th cent. beginnings…


Kwiecień 2016

4.04.2016

Kolejne zadanie dla układu atomów w symulacji środowiska atomów realizowanej: po uzyskaniu wszystkich struktur chemicznych prostych tworzących się samoistnie zgodnie ze specyfikacją zadania w środowisku fizycznym zadanym poprzez kryształy, węgle, aminokwasy aż do wirusów:

Zadanie:

a) zrealizować środowisko fizyczno-chemiczne odpowiednie dla pracy i organizowania się samoistnego struktur prostych chromosomów i pokazać tworzenie się i rozpadanie się chromosomów oraz pracę struktur i elementów strukturalnych chromosomów.

b) zrealizować i pokazać samoistne stworzenie się prostych chromosomów w środowisku przygotowanym => do obserwacji zgodności z procesami naturalnymi obserwowanymi

c) pokazać układy atomów lub struktur prostych złożonych w środowiskach fizyczno-chemicznych zadanych różnych (eksperymentalnych) wraz ze strukturami prostych chromosomów celem obserwacji zjawisk zachodzących => do porównania z procesami naturalnymi obserwowanymi

d) udokumentować wnioski i pokazać na zasadzie indukcji, że stworzone algorytmy przetwarzania środowisk fizyczno-chemicznych dla prostych struktur złożonych opartych na strukturze podstawowej atomu zgodnie z początkowymi zadaniami zakończonymi poprawnie przetwarzane są zgodnie z prawami naturalnymi fizyczno-chemicznymi

e) przygotować środowiska eksperymentalne do symulowania zachowań struktur chromosomów dowolnych => do udokumentowania pełnej symulacji odwzorowującej 100% naturalne zachowania chromosomów dowolnych w środowiskach zadanych, tj. zgodnie z prawami naturalnymi

Kolejne zadania po wykonaniu i pokazaniu powyższego.

64-bit.eu Projekty IT/NT

Atari 64-bit project – emulating elements of the worlds – subproject.

Chromosom

====
AVR.04.2016.


9.04.2016

Zgodnie z zadaniem i etapami zadania emulowania wszechświata w odwzorowaniu tożsamym (100%):

po pokazaniu organizowania się struktur podstawowych programowanych zgodnie z zadaniem, czyli atomów w formy złożone poprzez pierwiastki proste, złożone, kryształy, struktury węglowe, aminokwasy, wirusy (struktury funkcjonujące algorytmicznie – pokazać kilka rodzajów stworzonych struktur tego typu funkcjonujących w środowiskach różnych określonych na cele zadania)

pokazać i opisać konkretnie środowisko fizyczno-chemiczne wymagane minimalne do zorganizowania się samoistnego zgodnie z zasadami działania struktur podstawowych (tj. atomów) form zorganizowanych funkcjonalnych niezależnych samowystarczalnych do funkcjonowania jako struktura niezależna i o stałej określonej budowie własnej (z określonymi zasadami korzystania lub współpracy z otoczeniem struktury wymaganym dla jej prawidłowego funkcjonowania i zachowania swojej struktury określonej stałej lub zmiennej zgodnej z własnościami struktury), funkcjonujących algorytmicznie jako struktura specjalizowana złożona z mniejszych elementów i struktur funkcjonalnych, np. KOMÓRKA.

Atari 64-bit Project – emulating elements of the worlds – subproject.

Komórka

====
AVR.09.2016.


Luty 2016

18.02.2016

Grafika – elementy, algorytmy, przykłady gotowe

Zastosowania – propozycje, zadania, przykłady gotowe


Styczeń 2016

4.01.2016

Rozbudowa układu muzycznego Atari 8–bit do Atari 64–bit

Emulowanie wzajemne pracy komputerów różnych platform z tego samego poziomu technologicznego


2.01.2016

… along the track whole own… from the start point to the end point…

Goin’…

‚2016 Enterin’…


Listopad 2015

5.11.2015

Dla zachowania stabilności oraz ekologii i prawidłowej pracy systemów obsługujących i przetwarzających IPv4 – wszystkie dotychczasowe nr IPv4 zostaną zachowane i obsługiwane jak dotychczas.

Kolejne numery IP dodawane będą sukcesywnie w kombinacjach dalszych z rozszerzonego 6-cio wartościowego nr IP, tj. poprzez  wykorzystanie sukcesywne 2-óch kolejnych wartości 8-bitowych (0-255) przy obsłudze IPv8 w architekturze 64-bit.

Part of Atari 64-bit Project ‚2015.

256x256x256x256 x256x256.

Pozostałe dwie wartości nr IPv8 będą wykorzystywane sukcesywnie w miarę pojawienia się potrzeb. Pozostają wolne i nieużywane lub do zastosowań określonych standardowo w przyszłości.

Adres IP


5.11.2015

====
Atari 64-bit Project – elements – examples, NOV.2015.
====

Przynajmniej nikt nie ukradł, ani nie spalił jak plastikowego kosza na śmieci.

Niezła skarbona. Emotikon smile

Powinny wrócić pod szyldem TPSA – państwowego najlepiej.

Trzeba by tylko nadać każdej komórce jeden stały nr IP, tak jak pesel albo nip i każdy miałby na zawsze od urodzenia do śmierci swoją komórkę przy sobie i internet nawet i wszystko, co komunikacja… w dowodzie powinno być: pesel, nip, IP i przydział komórki z internetem w abonamencie albo gratis od urodzenia na zawsze z aktualizacja i upgrade’ami jak dowody się aktualizuje.

Kto płaci, ma, kto nie ma: wrzuć monetę… proste. I działa i porządek 100% ekologiczny. I bezpieczeństwo.

Każdy musi mieć w dowodzie osobistym IP, pesel i NIP i luz… nikt się nie zgubi nawet…

Ustawowo.

A automaty swoje IP stałe, żeby wiadomo kto i skąd z budki gada.

Trzeba by zrobić trochę większą wielkość nr IP, niż 4 razy po 255 wartości, 5 razy chyba wystarczy dla wszystkich ludzi na Ziemi? I automaty plus zwierzęta i inne monitorowane rzeczy, które mogą się komunikować przez własny IP na zawsze nadany… hmm… 6 liczb po 255 to starczyłoby na zawsze na całą przyszłość Ziemi i rzeczy na Ziemi, które mogłyby się tu zmieścić na Ziemi i móc mieć nadany nr IP swój stały… hmm… 6 chyba wystarczy na wieczność na Ziemi. Ziemia więcej nie pomieści rzeczy osobnych nawet z nr IP własnymi.

Chyba tak, ciekawe ile to jest? 255x255x255x255x255x255=? Dużo chyba… wystarczy.

Czy jedna komórka 64-bitowa wystarczy, żeby przechować 1 numer IP o wartości z puli 6×225 wartości możliwych?

Niedużo pamięci zajmuje pamięć o wszystkich rzeczach opisanych pod swoim nr IP. Niezauważalna baza danych, Jakby jej nie było… a opisuje wszystko, co ma nadany IP na Ziemi, hmm…

DS`.
NOV.02.2015.


[..]